Zalety współpracy z biurem rachunkowym

 

Jeżeli jesteś właścicielem firmy, nieważne czy zatrudniasz pracowników czy nie, czy masz setki faktur miesięcznie czy kilka, księgowość towarzyszy Ci każdego dnia. To Ty jako właściciel podejmujesz kluczowe decyzje we wszystkich sprawach związanych z Twoją firmą. Dlatego warto abyś zastanowił się nad zleceniem przekazania odpowiedzialności związanej z prowadzeniem księgowości Twojej firmy zewnętrznemu podmiotowi gospodarczemu.

Jest to idealne rozwiązanie dla małych i średnich firm, które nie potrzebują organizacyjnie wyodrębnionego działu księgowości prowadzonego we własnym zakresie. Dzięki prowadzeniu księgowości przez biuro rachunkowe zyskujesz wiele czasu dla spraw swojej firmy.

To biuro rachunkowe rozwiązuje wszelkie powstałe problemy rachunkowe, to pracownicy biura muszą poświęcać swój czas pracy na aktualizowanie wiedzy z zakresu przepisów podatkowych. Nie ponosisz więc nakładów na dokształcanie pracowników w dziedzinie rachunkowości i księgowości i narzędzia pracy im niezbędne.

Jedynymi Twoimi obowiązkami pozostaje zgłaszanie jakichkolwiek problemów księgowych, dostarczanie w odpowiednim terminie dokumentacji księgowej oraz opłacanie w terminie podatków. Odpowiedzialność za powstałe błędy księgowe i rachunkowe ponosi biuro i to właśnie pracownicy biura reprezentują Ciebie podczas kontroli z urzędu skarbowego czy ZUS, Ty odpowiadasz jedynie za prawidłowe sporządzanie dowodów księgowych.

Zastanów się czy nie jest to najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie? Wprawdzie musisz ponieść koszty takiej współpracy z biurem rachunkowym, ale czy nie warto z niej skorzystać i spać spokojnie? Wówczas swój cenny czas przeznaczysz na cel dla którego właśnie rozpocząłeś tę działalność gospodarczą !

Copyright © 2011 Biuro Rachunkowe Sławińscy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
© 2012 PDOSTUDIO. Strony internetowe Kielce.